Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Bize Her Yer Rize Değil,Çünkü Her Yer Rize Kadar Güzel Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Bize Her Yer Rize Değil,Çünkü Her Yer Rize Kadar Güzel Değil

Bize Her Yer Rize Değil,Çünkü Her Yer Rize Kadar Güzel Değil

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Kocaeli’nde düzenlenen Rize Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kocaeli Rizeliler Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kocaeli Rizeliler Tanıtım Günleri büyük ilgi görüyor. 4-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen tanıtım günlerine katılım bir hayli yoğundu.

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen tanıtım günlerinin açılış programına katılan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Rize hasretini gurbetçilerimiz başta olmak üzere yurdumuzun her yerinden gelen ve özellikle ev sahibi Kocaeli’nde bulunan hemşerilerimizle bir arada olarak sonsuz mutluluğunu yaşadık.” Dedi.

Rize’nin gerek doğası gerek kültürü gerekse de ülkenin geleceğini yön veren önemli insanları yetiştirmesi anlamında çok önemli bir şehir olduğuna dikkat çeken AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Rize’miz siyasiler, iş adamları, sanatçılar ve birçok alanda önemli şahsiyetleri çıkarmıştır. Rize öyle bir yerdir ki, bir yanda Karadeniz bir yanda Fırtına Vadisi. Dünyaca ünlü turizm merkezlerimiz olan Ayder Yaylası’nda mükemmel bir doğa önünde gününüze başlarken, eşsiz doğa manzaralarını içinde barındıran Anzer Yaylası’nda gününüzü tamamlayabilirsiniz. Yöresel yemekleri tattıktan sonra dünyanın en kaliteli çayını içerken misafirperver insanlarla sohbetin doyumsuzluğunu yaşarsınız. İşte Rize böyle bir yer. Bu güzellikleri Rize’ye gelip yaşayamayanlar için bu denli organizasyonlar çok önemli. Gerek İstanbul gerekse de Ankara başta olmak üzere Rize Tanıtım Günleri yapılıyor. Kocaeli’nde de bu yıl ilk kez yapılıyor. Ben bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ev sahipliklerinden dolayı Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Karal, Kocaeli’nde düzenlenen bu etkinliği 7 Mayıs Pazar günü dahil devam edeceğini belirterek, tüm Rizeli’leri Kocaeli Rize Tanıtım Günleri’ne davet etti.