Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Çamlıhemşin ilçemize giderek hem yatırımları inceledik, Hem hasret giderdik.

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Çamlıhemşin ilçemize giderek hem yatırımları inceledik, Hem hasret giderdik.

Çamlıhemşin ilçemize giderek hem yatırımları inceledik, Hem hasret giderdik.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Çamlıhemşin ilçesine giderek hem devam eden yatırımları inceledi hem de ilçe halkı ve esnafıyla bir araya gelerek hasret giderdi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu. Beraberinde AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeleri Savaş Tabak ve Murat Artan ile Çamlıhemşin'e giden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal'ı Kaymakam Okan Daştan ve Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu karşıladı.

Karal, ilk olarak Öğretmenevi'ne giderek buradaki çalışmaları inceledi. Yamantürk Ailesi tarafından yaptırılan Yamantürk Öğretmenevi hakkında bilgiler alan Karal, şuanda hizmette olan ve ufak tefek eksikliklerin ardından çok kısa sürede tam anlamıyla hizmete girecek olan Öğretmenevi'ni ilçeye kazandıran Yamantürk Ailesi'ne teşekkür etti.

Karal, daha sonra Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ortan Köyü sakinlerinden 90 yaşında vefat eden Dursun Ali Gülay'ın cenaze törenine katıldı. Burada Gülay Ailesi'ne başsağlığı dileklerinde bulunan Karal, cenaze namazının ardından köyden ayrıldı.

Çamlıhemşin ilçe merkezindeki binaların dış görünüşünün yöre mimarisine uygun şekilde kaplanması hakkında Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu'ndan bilgiler alan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal "Çamlıhemşin ilçemiz ve tabi ki Fırtına Vadisi ile Ayder Yaylası dünyaca ünlü turizm merkezi konumunda. Gelirken Fırtına Vadisi boyunca dikkatimi çeken ve aslında alışageldiğimiz görüntüler vardı. Baktığımız da özellikle rafting tesisleri olmak üzere turizm adına hizmet veren tüm işletmelerde doluluk oranı giderek artıyor. Bu bizleri çok memnun ediyor. Buraya gelen her yerli ve yabancı turist, bölge için ciddi bir kazanımdır. Burada bölge halkı ve esnafına düşen ise kalite hizmeti ilke edinmek olacaktır. Temiz ve kalite hizmeti ne kadar iyi yaparsak o kadar geri dönüşler hızlı ve iyi olur." dedi.

Fırına Vadisi ve Ayder Yaylası'nın yaz turizmi dışında da kış turizmi noktasında da önemli gelişimler kaydettiğini belirten Karal, Rize Havalimanı'nın hizmete girdikten sonra ve Ayder Yaylası'na yapılacak Kayak Merkezi ve Teleferik Projesi ile bölge,  turizm adına 4 mevsim merkez haline geleceğini ifade etti.

 

Diğer Fotoğraflar İçin;

https://www.facebook.com/hasankaralrize/posts/1985152278394460