Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Sertifikalarımızı Dağıttık

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Sertifikalarımızı Dağıttık

Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Sertifikalarımızı Dağıttık

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca faaliyet geçirilen “Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Rize’de 175 genç çiftçimize 5.250.000.-TL hibe desteği sağlandı.

 

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi,  alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdam sağlanması amacıyla Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Rize’de 175 genç çiftçimize 5.250.000.-TL hibe desteği sağlandı.

 

18-41 yaş arasında, kırsal alanda ikamet eden ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan çiftçilerimizin yararlandığı projenin sertifika töreni, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Programa Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şafak Bulut ve proje kapsamında sertifika almaya hak kazanan çiftçiler ile yakınları katıldı.

 

Yapılan programda konuşma yapan Rize Milletvekili Hasan Karal, projeye emeği geçen herkese teşekkür ederek; “Devletimiz son dönemlerde çiftçilerimizi desteklemek adına bir çok önemli projeye imza attı. Genç Çiftçi Projesi’de bunlardan biri. Özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın desteklenmesini amaçlayan bu tür projeleri son derece önemsiyoruz. Tarım İl Müdürlüğümüz marifetiyle daha öncede ilimizde benzer projeleri hayata geçirdik. Birçok çiftçimize arı kovanı ve kolonileri dağıttık. Bugün de 175 genç çiftçimizi sevindirdiğimiz bir programı icra ediyoruz” dedi.

 

Genç çiftçi projesi sayesinde kış aylarında neredeyse tamamına yakını boşalan köylere geri dönüşün hızlanacağına vurgu yapan Karal; “Allah’ın bize lütfu, dünya cenneti köylerimiz var. İşte bu projeler sayesinde kış aylarında şehir merkezlerine giden köylülerimiz, tekrar köylerine dönüp toprakla daha çok haşır-neşir olacaklar. Toprakla olan bağımız biraz daha kuvvetlenecek. Ayrıca bu proje sayede hem üretime katkı sağlamış, hem de işsiz gençlerimize istihdam sağlamış olacağız” dedi ve projenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.