Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Hangi Sözü Verdiysek Hep Arkasında Durduk

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Hangi Sözü Verdiysek Hep Arkasında Durduk

Hangi Sözü Verdiysek Hep Arkasında Durduk

Milletvekili Karal,Kadın Kollarıyla bir araya geldi 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, AK Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin ve yönetimi ile bir araya geldi. 

Rize Milletvekili Karal toplantıda Kadın kollarının çalışmaları hakkında başkan Sema Yağcıtekin’den bilgi aldı. 

Yönetim kurulu üyeleriyle istişarede bulunan Karal, Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle gerçekleşen Ovit Tüneli ilk ışıkla buluşma töreni ve Rize’de yapımı devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 


Karal konuşmasında; “Zaman zaman teşkilatımızın değişik kademeleriyle hem Rize’mizin meselelerini konuşmak tartışmak hem de siyasi çalışmalarımızı istişare edebilmek adına programlar düzenliyoruz. Bu sabahta kadın kolumuzun değerli başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik. Biliyorsunuz Cuma günü Sayın Başbakanımızın teşrifleriyle gerçekten Rize’miz tarihi bir gün yaşadı yaklaşık 140 yıllık hayalimiz belki bu daha da önceki yıllara da taşınabilir hatta 170 yıllığa da çıkarılabilir. Padişah Abdülmecit, Abdulhamit dönemlerinden itibaren bu işler konuşuluyordu çünkü bölgemizde bu Karadeniz’i Doğu Anadolu’yla güneydoğuyla ve Kafkaslarla buluşmasını sağlayacak olan Ovit tüneli projesinin Allaha hamdolsun belli bir aşamaya getirdik ve ışık göründü programı gerçekleştirdik ve Rize tarafından Erzurum’un ışığı göründü. Erzurum tarafından da Rize’nin ışığı görünmüş oldu. Dünyanın en büyük ikinci karayolu tünelinde delme çalışmaları tamamlanmış oldu. İnşallah içerisindeki elektro mekanik çalışmalarda bir yıl içerisinde tamamlandıktan sonra başbakanımızın da ifadesiyle 2017 yılı sonunda inşallah Ovit tünelimiz hizmete açılacak ve artık Rize ile demin saydığım olduğum bölgeler arasında on iki ay kesintisiz bir ulaşım ağı inşallah sağlamış olacağız. Tabi Rize’mizin hem ticari hem ekonomik hem de sosyal açıdan daha da farklı bir il haline gelmesine zemin hazırlayacak. Şu ve ya bu nedenlerle birbirine yabancı kalmış olan Türkiye’nin farklı toplum kesimlerinin birbiriyle tanışmasını birbiriyle daha çok diyalog içerisinde olmasını sağlayacak olan aynı zamanda bir sosyolojik çalışmadır. Sadece araçların kamyonların geçeceği bir güzergah değil aynı zamanda Diyarbakırlının, Mardinlinin, Bingöllünün Erzurumlunun sabahleyin evinden çıkıp öğle yemeğini Rize’de yiyeceği bir Rizeli hemşerimizin Trabzonlu hemşerimizin Artvinli hemşerimizin de öğle yemeğini akşam yemeğini Diyarbakır’da Mardin’de yiyebileceği bu şekilde karşılıklı olarak diyalogların gelişebileceği bir ortama inşallah dönüşecek Ovit tüneli projemiz vesilesiyle. Tabi biz özellikle Rize’mizin devasa projelerini bir bir artık sıraya koymuş durumdayız. 
 

“2003 yılından itibaren birçok devasa projeler gerçekleştirdik” 

 Tabi biliyorsunuz iktidara geldiğimiz 2003 yılından itibaren birçok devasa projeler gerçekleştirdik ama Rize için olmazsa olmaz önemli projeleri şöyle bir seri de  sayacak olursak bir Ovit tüneli projemiz, bir havalimanı projemiz ki o da biliyorsunuz ihalesi yapıldı bir güney çevre yolu projemiz Rize limanı projemiz, lojistik merkez projemiz gibi Salarha tüneli projemiz  gibi yeşil yol projemiz gibi Rize’nin adeta uluslararası arenada konuşulan bir il olmasını sağlayacak olan devasa projeleri Allaha hamdolsun dört beş yıl içinde bir bir gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunların toplam maliyetleri katrilyonlarla ifade edilecek ölçüde büyük devasa maliyetler olan yatırımlar. Allaha hamdolsun biz hangi sözü verdiysek hep arkasında durduk ve hiçbir zaman hemşerilerimizi yanıltmadık. Hemşerilerimiz ne söylediysek hepsini bir bir ama üç gün önce ama beş gün sonra gerçekleştirdik gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Hemşerilerimizin güveni bizlere karşı  olan bu güven duygusu devam ettiği sürece inşallah çok daha hayırlı hizmetlere işte bu arkadaşlarımızla beraber teşkilatımızın desteği ve bu dayanışma ruhumuzla beraber  birbirimize olan bu vefa ve kardeşlik duygularımızın pekişmesiyle beraber inşallah özelde Rize’mize genelde ülkemize çok daha hayırlı hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Rizeli hemşerilerimiz bizi izlemeye devam etsinler. İnşallah çok  daha yakın bir süre içerisinde Allah’ın izniyle hava limanımıza da inşallah ilk taşı koyabilmenin gururunu da yakın bir zaman da yaşayacağımızı da şimdiden söyleyebilirim” dedi. 

Program çekilen teşkilat fotoğrafıyla son buldu.