Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Hasan Karal Güneysu’da

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Hasan Karal Güneysu’da

Hasan Karal Güneysu’da

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Güneysu’da…

16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesinde AK Parti Rize Milletvekili çalışmalarını Güneysu’da devam etti.

Karal, ziyaretlerine okul ziyaretleriyle başladı. İlk olarak Rize Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret eden Rize Milletvekili Hasan Karal öğrencileriyle söyleşide bir araya geldi. Karal’ı, burada Rize İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kalender, Güneysu Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Zekeriya Özdemir, Okul Aile Birliği Başkanı Muhammet Kaçar ve öğretmenler karşıladı.

“GENÇLERİMİZİN ÜLKENİN GELECEĞİNDE ÖNEMLİ ROLLER ÜSTLENMELERİNİ ARZULUYORUZ”

Okulun Rize ve ülke genelindeki başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirten Karal, bu başarıda emeği geçen tüm eğitim kadrosuna teşekkür etti. Karal, daha sonra öğrenciler ile söyleşide bulundu. 1 Nisan referandumunda gençlere yönelik yapılan anayasa değişikliklerin de oylanacağına dikkat çeken Karal “Seçme hakkı olan 18 yaşındaki gençlerimizin artık seçilme hakkı da olacak. Yaptığımız anayasa değişikliğinde 18-25 yaş arası yaklaşık 8 milyon gencimize seçilme hakkını tanıyoruz. Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden gençlerimizin TBMM’de var olarak başta kendi sorunları çözüm bulmak ve ülkenin geleceğinde önemli roller üstlenmesini arzuluyoruz.” Dedi.

MEVCUT SİSTEMİ TAKDİR EDENLER PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI’NI NEDEN ELEŞTİRİYORLAR?

Yeni sistemde Cumhurbaşkanı’nın partili olması yönünde yapılan eleştirilere anlam veremediğini ifade eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Mevcut sistemde Başbakan hem ülkenin Başbakanı hem de bir partinin genel başkanıdır. Mevcut sistemi takdir edenler yeni sistemdeki Partili Cumhurbaşkanlığı’nı neden eleştiriyorlar? Biz bu anayasa değişikliğiyle çift başlı yönetim sistemini değiştiriyoruz. Artık yönetim tek elde toplanacak. Geçmiş siyasi tarihimizde var olan Cumhurbaşkanı-Başbakan gerilimlerini ve tartışmalarını artık bu ülke yaşamayacak.” İfadelerini kullandı.

Karal daha sonra Sosyal Bilimler Lisesi ziyaret etti ve Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gitti. Burada okul müdürü Nilgün Dülger ve öğretmenler tarafından karşılanan Milletvekili Karal, öğrencilerin hazırlamış olduğu 250 Şehide 250 Bayrak projesi hakkında bilgiler aldı.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal okul ziyaretlerinin ardından Güneysu’nun Gürgen ve Ortaköy köylerine giderek köy halkıyla bir araya geldi. Karal’a, Güneysu’daki ziyaretlerinde Belediye Başkanı Halil Turan ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Akif Karslı eşlik etti.

Diğer Fotoğraflar İçin;

https://www.facebook.com/hasankaralrize/posts/1935511613358527