Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Köprülü Köyü Ziyareti

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Köprülü Köyü Ziyareti

Köprülü Köyü Ziyareti

Rize Milletvekili Hasan Karal Köprülü köyünde incelemelerde bulunarak köyün sıkıntıları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

        Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Köprülü Köyünü ziyaret etti. Karal'ın ziyaretine ,  Ak Parti İl yönetim kurulu üyeleri, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Kurtuluş, AFAD il müdürü Şakir Kurk, İl Genel Meclis Üyesi ibrahim Türüt, Köprülü Köyü Muhtarı Ekrem Paşalı ve vatandaşlar eşlik etti.

             Milletvekili Karal ;  köprülü köyündeki toprak kayması ile ilgili Afad il müdürlüğü teknik ekiplerince köy muhtarı ve ev sahiplerinin eşliğinde gerekli tespitler yapıldı. Yaklaşık 2000 Metrekarelik bir alanın basma şeklinde kayması nedeniyle bu alanın içinde yer alan 37 ev incelendi. Bu evlerden 4 evin nakline, 25 evin çeşitli derecede etkilenmiş oldukları tespit edilmiş, bölgedeki kaymanın yol ve çevre suları nedeniyle meydana geldiğini değerlendirildiğinden, bu alanda Drenaj projesi yapılmasına karar verilmiştir. Söz konusu proje 2016 yılı revize programına alınarak ekim ayında ihalesi yapılmış ve şuanda yer teslimi muhtarın ve köylülerin nezaretinde müteahhide yapılmış, çalışmalar başlatılmıştır. Proje 3 ana kolda 300lük 550 Metre , 20 20 ayrı yan kolda 200lük 2012 metre drenaj boru döşenmek suretiyle alanda kaymayı önleyecek “Köprülü Köyü Drenaj Projesi” Toplam 2562 Metre uzunluğunda olup, KDV Dahil 552.000TL’ye mal olacaktır dedi.