Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Kutsal Topraklarda Manevi Şifa

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Kutsal Topraklarda Manevi Şifa

Kutsal Topraklarda Manevi Şifa

 

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’de Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği tarafından düzenlenen Kanser Hastalarına Manevi Şifa ve Ücretsiz Umre Programına katıldı.

Programa Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği  Başkanı Dr. Nilüfer Emen, Dernek Yönetim Kurulu ve Umre Kafilesi katıldı.

Rize Milletvekili Hasan Karal, hastalık konusunda yaptığı konuşmada “ Bilindiği üzere, insanın fiziksel, psikolojik, duygusal, manevi ve sosyal alanında derin izler bırakan kanser, modern hayatın en yaygın ve tehdit edici hastalıklarındandır. Birçok bilim adamı, dine bağlı olmanın insan sağlığı üzerindeki önemini keşfetmiş ve maneviyatın, kişinin şahsiyatı, davranışları, ahlakı, sosyal hayatı ve özellikle sağlık üzerine tesirini araştırmaya koyulmuşlardır” dedi.

Karal konuşmasında “ İşte bu sebeplerle Rize Kanserle Yaşam ve Mücadele Derneği ve Valiliğin desteğiyle bu projeyi hayata geçirdik. Bu projede maddi durumu iyi olmayan kanser hastalarımızı pasaport, ulaşım, konaklama dahil hiçbir ücret talep etmeden sağlık ekipleri eşliğinde, her türlü konfor ve rahatı düşünülerek Kabe ve Mescidi Nebevi’ye  en yakın 5 yıldızlı otellerde konaklayarak umre boyunca ibadetlerini yapmalarını sağladık. Umre ziyaretlerinden fiziksel ve manevi şifa bulmalarına olanak sağlandı” dedi.