Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Kuveyt ve Katar Ziyaretleri

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Kuveyt ve Katar Ziyaretleri

Kuveyt ve Katar Ziyaretleri


hasan-karal-kuvette-2

 

Karal, Bakan Elvan’la Birlikte Kuveyt ve Katar’da

 

Karal, Bakan Elvan’la birlikte katıldı Kuveyt ve Katar ziyaretlerini değerlendirdi

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal resmi temaslarda bulunmak üzere Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’la birlikte gittiği Katar ve Kuveyt ziyaretleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’la birlikte resmi temaslarda bulunma üzere Kuveyt ve Katar’a gitti. Bakan Elvan’la birlikte gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili bilgi veren Karal Türkiye’deki iş adamlarıyla birlikte yaptıkları ziyaretlerde ekonomik iş birliği konusunda ve 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki süreçle ilgili görüşmelerde bulunduklarını ifade etti.

 

Milletvekili Karal Kuveyt’e gerçekleştirdikleri ziyareti değerlendirerek “ Kuveyt ziyaretimizde Kuveyt emiri Sabah El-Ahmet El-Cabir El-Sabah, Kuveyt başbakanı Cabir El Mübarek El Sabah ve hükümet yetkilileriyle bir araya gelerek Türkiye Kuveyt arasındaki ekonomik iş birliğiyle ilgili görüşmelerde bulunduk. Kuveyt Büyükelçiliği’nde düzenlenen basın toplantısında ülkemizin içinde bulunduğu durumu değerlendik ve Türk-Kuveyt ekonomik işbirliği ilgili atılacak adımlarla ilgili açıklamalarda bulunduk. Ayrıca 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından yaşanan süreçte Kuveyt’in Türkiye’ye destek veren ülkelerin başında geldiğini ifade ederek kendilerine bir kez daha teşekkür ettik.” Dedi