Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Milletvekili Karal, Pazar’da STK Başkanları ile Toplandı.

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Milletvekili Karal, Pazar’da STK Başkanları ile Toplandı.

Milletvekili Karal, Pazar’da STK Başkanları ile Toplandı.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Pazar’daki Sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla bir araya geldi.

Pazar Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya, Pazardaki STK başkanlarının yanı sıra İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,  Pazar ilçe başkanı Nurettin İNCE, Pazar Belediye Başkanı Ahmet BASA,  Rize MÜSİAD Başkanı Mahmut DABAK, Rize Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN ve Pazar İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Milletvekili Karal, STK temsilcileriyle bir araya geldikleri bu toplantılarda STK temsilcilerinin de taleplerini dinleyerek gelen talep ve fikirler doğrultusunda Rize için yapılan çalışmalarda en iyi  adımı atmaya çalıştıklarını ifade etti.

Karal, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “STK başkanlarımızla bir araya gelerek hem Rize genelinde, hem de Pazar ilçemizde yapılan çalışmaları ve yatırımları değerlendirdik. STK başkanlarımızın yapılan çalışmalar ve sorunlarla ilgili görüşlerini dinledik. Rize’miz için birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Rize’nin hayali olan Ovit tünelinde ilk ışığı gördük. Öte yandan Rizelilerin heyecanla beklediği Havalimanı projemizin de ihalesini yaptık. Rize için çaydan sonra en önemli ekonomik kaynak turizmdir.  Turizm içinde en önemli yatırım havalimanıdır. Havalimanın Rize’de konuşulmasıyla birlikte 5 yıldızlı oteller Rize’ye yapılmaya başlandı. İnşallah Havalimanı projemizin tamamlanmasıyla birlikte Rize’mizin turizm alanında gelişimine önemli katkı sağlayacak. Tabi havalimanının  Pazar’da olması da Pazar  için önemli. Havalimanına gelen  yolcular ve turistler Rize’nin ekonomisine olduğu gibi Pazar’ın ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Pazar’ın Milletvekilimiz Osman Aşkın BAK Beyin ilçesi olması münasebetiyle, Pazar’ın meseleleriyle Osman Bey’in daha yoğun ilgilendiğini, ancak kendilerinin de kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını söyledi.  Karal Ayrıca nüfus kriterleri tutan ilçelerimize doğalgaz ulaştırılması çalışmalarına Pazar’ında dahil edilebilmesi için, Milletvekili arkadaşlarımızla Ankara’da gayret gösterdiklerini de  ifade etti.