Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Milletvekilimiz, AK Gençlerle Bir Araya Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Milletvekilimiz, AK Gençlerle Bir Araya Geldi

Milletvekilimiz, AK Gençlerle Bir Araya Geldi

“Gençlerle buluşmamız bizlere soluk aldırıyor”

Milletvekili Hasan Karal gençlerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Siyasette gençlerle olan konuşmalarımız, tartışmalarımız bizlere haz vermektedir. Çünkü sizlerin siyasete olan bakışınız, özelde Rize’miz genelde dünyamızla alakalı düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Yoğun çalışmalarımız arasındaki sizlerle olan bu buluşmalarımız bizlere soluk aldırıyor. Gençlerimizin siyasi hareketimize bakışı ve bu siyasi hareketin geleceğini şekillendirmedeki düşünceleri bizim için çok önemli ve değerlidir.”  dedi

Gençlerimiz kendileri iyi yetiştirmeli

Milletvekili Hasan Karal gençlerin kendilerini iyi yetiştirmesi gerektiğini belirterek, “Hem şehrimizi hem de ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizin bilgili, donanımlı, tecrübeli ve bu ülkede yaşanan olaylardan an be an haberdar olmasını istiyoruz.  Biz dünyayı adeta bir köy gibi gören, dünyanın her tarafına aynı bakış açısıyla bakabilen bir gençlik var etmek istiyoruz.  Dünyanın her tarafından haberi olan ve dünyanın her hangi bir köşesindeki sorunla, problemle uğraşmayı kendisi için görev addeden dünyanın herhangi bir bölgesindeki problem benim problemimdir anlayışını taşıyabilecek bir gençlik arzu ediyoruz. Sizler sadece kendi içinizde birbiriniz aydınlatan insanlar olmamalısınız.”  diye konuştu.

Bu milleti geleceğe taşımak bizim elimizde

Türkiye’nin siyasi konjonktürüne değinen Karal, “Bir tarafta AK Parti var. Öbür tarafta diğer siyasi partilerin halini görüyorsunuz. Bütün konuşmalarında hakaret ve küfürden başka bir siyaset tarzı bilmeyen bir kesimin ana muhalefet partisi olarak görev icra etmeye çalıştığını görüyorsunuz. Bu milletin değerleriyle tamamen yabancı ve ahlaki değerleriyle tam ters bir siyaset anlayışını ortaya koyduklarını konuştukları cümlelerden anlayabiliyorsunuz.  Milletin önüne bir umut koyamayan bu siyaset anlayışının Türkiye’ye bir faydası yok. Bu muhalefet anlayışının iktidara alternatif bir zihniyet ortaya koyabilmesi mümkün değil.  Bu milleti geleceğe taşımak bizim elimizde. Bu partinin önümüzdeki dönemlerde de sağlam kadroların eline teslim edilmesi sizlerin çalışmalarına bağlı.” İfadelerini kullandı.

image-20160531134005.jpeg

Yakın siyasi tarihimizi iyice okumalısınız

Milletvekili Hasan Karal, gençlere özellikle yakın siyasi tarihimizi okumalarını tavsiye ederek, ”Yakın siyasi tarihimizi iyice okumanız lazım. 90 senede bu ülkede neler yaşanmış. Özellikle AK Parti öncesindeki siyasi tablo neydi? Ve nasıl AK Parti doğdu. Bunu çok iyi bilmelisiniz ki AK Parti’nin diğer siyasi partilerden bir tanesi olmadığını da daha iyi anlayabilirsiniz.”  diye konuştu

Siyaset eşittir dokunmaktır

Milletvekili Hasan Karal siyasetin tanımıyla da ilgili de bir açıklama yaparak, “Siyaset nedir dendiğinden herkes yüzlerce açıklama yapıyor. Siyaset eşittir dokunmaktır. Dokunabildiğiniz ölçüde başarılısınız. Bugün Türkiye’de Recep Tayyip önderliğindeki bu siyasi hareket başarılı olabildiyse Recep Tayyip Erdoğan’ın bu milletin eline, duygularına, hislerine, sorunlarına dokunabildiği içindir. Onun için sizlerde dokunan siyasetçiler olmalısınız.”  dedi.

image-20160531134104.jpeg