Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Milletvekilimiz Hasan Karal, “40 Yıldır Kurdukları Tuzağı Milletimiz Başlarına Geçirdi”

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Milletvekilimiz Hasan Karal, “40 Yıldır Kurdukları Tuzağı Milletimiz Başlarına Geçirdi”

Milletvekilimiz Hasan Karal, “40 Yıldır Kurdukları Tuzağı Milletimiz Başlarına Geçirdi”

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, milletin, darbe girişimcilerinin planlarını bozduğunu belirterek, “40 yıldan beri bu ülkede kurmuş oldukları ve neticeye varacaklarına inandıkları tuzağı Allah’a hamdolsun bu aziz millet başlarına geçirdi“ dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyan kadın erkek, genç yaşlı binlerce vatandaş, 15 Temmuz Cuma gününden bu yana sabaha kadar terk etmediği 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetini sürdürmeye devam etti. 

Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, Türkiye gündemini meydanda kurulan dev ekranda takip ediyor. Alanda ayrıca Rize Belediyesi tarafından FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olan Rizeli vatandaşların fotoğraflarının yer aldığı pankart asıldı. 

Milletvekili Karal, Hemşehrilerine Hitap Etti

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, TBMM çalışmalarına  ara verilmesinin ardından Rize’ye gelerek 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında milli  irade nöbeti tutan hemşehrileriyle bir araya  geldi. Karal, burada nöbet tutan hemşehrilerine  hitaben bir  de konuşma yaptı.

Dünyaya insanlığın, merhametin, milli iradeye saygının ve demokrasinin ne olduğunu haykıran ve anlatan bir milletin evladı olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Milletvekili Karal, “Bu milletin vicdanının ve haysiyetinin tezahürü olan bu meydanlar bu milletin ne kadar yürekli olduğunu bir kere daha dünya kamuoyu önünde tescillediler. Dünyada hiç alışık olmadık bir şekilde bu insanlık ve demokrasi nöbetini tutan bu aziz milletin bir ferdi olmaktan büyük bir bahtiyarlık duymaktayız.” dedi.

En büyük zararı İslam’a verdiler

Milletvekili Karal, FETÖ terör örgütün en büyük zararı İslam’a verdiğini ifade ederek, “Bundan 15  gün önce bu  milletin başına bu belayı  saran şeytan grubu öncelikle insanlara saygılarının olmadığını bir kere daha ortaya  koydular. Bu FETÖ terör örgütünün inandığı değerlerle bizim inandığımız değerler tamamen birbirinden farklıdır. Bu terör örgütünün vermiş olduğu en büyük zarar kutsal dinimiz İslam’adır. Bunların Allah’a, peygambere İslam’a ve insanlara saygıları yok. Bunlar masum insanların üstüne kurşun yağdırırken islamı istismar ettiler. Bunların komutanları boğaz köprüsünde insanların üstüne bombaları yağdırırken ‘fetih süresini okuyun ve şu it sürüsünü öldürün’ diyorlardı. “ diye konuştu.

Bütün dünyaya bir demokrasi dersi verdik.

Milletvekili Karal, 15 Temmuz gecesi Türk milletinin dünyaya demokrasi dersi verdiğini belirterek, “40 yıldan beri bu ülkede kurmuş oldukları ve neticeye varacaklarına inandıkları tuzağı Allah hamdolsun bu aziz millet başlarına geçirdi. Onun için bu millet dünyanın en şerefli ve asil milletidir. Bütün dünyaya bir demokrasi dersi verdik.” dedi

Darbe karşısında sesiz kalan ve darbe yanlısı açıklamalarda bulunun batılı ülkeleri sert bir  dille eleştiren Karal, “Sözde demokrasinin ve insan haklarının savunucusu olan şu batılı ülkelere bakın Allah aşkına. Daha bir tanesini Türkiye gelip de bir geçmiş olsun demedi. Bir telefon açıp da geçmiş olsun demedi. Bunlardan dost olur mu? Elbette biz bunlarla diplomatik ilişkilerimi sürdüreceğiz.  Ama bu olaydan sonra bir kez daha dostumuzu düşmanımız gördük. Düşmanlarımız hem içerde hem dışarıda bir kez daha ortaya çıktı. Onun için millet olarak birbirimizi sevmememiz ve dayanışma içinde olmamız lazım. Hangi siyasi düşünceye sahip olursak olalım aynı vatanın aynı bayrağın ve ortak değerin altında bütünleşebilmenin şuuru ve idraki içinde olalım. Bu demokrasi nöbeti Cumhurbaşkanımızın ikinci bir emrine kadar devam edecek.” Dedi.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci bir emrine kadar demokrasi nöbetine hep birlikte devam edeceklerini belirtti.

Alanda kamyoneti ile nöbet tutmaya gelen Sedat Papaker ise gündüz çay topladığını, yorgun olmasına rağmen demokrasi nöbetinden vazgeçmediğini ifade ederek, "Akşam olunca kamyonetim ile alana geliyorum. Kamyonetin üzerinde kendi çayımı demliyorum. Gelen misafirlere çay ve meyve veriyorum. Cumhurbaşkanımızın ikinci emrine kadar burada nöbet tutmaya devam edeceğiz." diye konuştu.