Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Milletvekilimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Milletvekilimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milletvekilimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekilimiz Karal, Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal olduğunu belirterek “Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Çok kutsal bir mesleği icra eden Öğretmenlerimizin bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.

Hayatın her alanında eğitimin var olduğunu ve bu eğitimin ilkokul çağından yükseköğrenim çağına kadar öğretici konumunda olan Öğretmenler tarafından verildiğini söyleyen Milletvekilimiz Karal “Biz insanlar dünyaya geldiğimizde gözlerimizi açar açmaz etrafımızdakileri hissetmeye çalışırız. Birçok duyuyu ve duyguyu zamanla öğreniriz. Bunlara konuşma, yürüme, yemek yeme gibi birçok örnek gösterebiliriz. Tabi ki bunları belli bir yaşa kadar anne-babamızdan ve aile içerisindeki diğer bireylerden öğreniriz. İnsanın aldığı ilk eğitim bu açıdan çok önemlidir. Hayatta var olmanın, yaşamın tüm gerekliliğinin sorumluluğu bilincinde hareket etmek için aile ve eğitimi çok önemlidir.” Şeklinde konuştu.

Ailenin bu süreçteki yükü ve sorumluluğunun okul çağına geldiğinde azaldığını ve bunun Öğretmenler sayesinde gerçekleştiğini belirten Rize Milletvekilimiz Hasan Karal “Bir milletin çağdaş dünya ülkeleriyle yarışabilmesi ve hayatın her alanında güçlü bir durumda var olması için eğitim çok önemlidir. Bu eğitimin günümüz bilimsel çağın gerektirdiği şekilde verilmesi adına kaliteli olması gerekiyor. Bu kaliteyi sağlayacak olan Öğretmenlerdir.” İfadelerini kullandı.

Eğitim sorunlarını çözen ülkelerin bilim, kültür, sanat, sosyo-ekonomik ve teknolojik anlamda ciddi atılımlar kaydederek kalkınıp ilerleyeceğini ifade eden AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal “Öğretmenler; insanlara eğitmeyi, öğrenmeyi, meslek edinerek topluma faydalı bireyler olmayı sağlayan kişidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan Öğretmenlerimizin toplumumuzdaki yerinin ve öneminin fazla olduğunu belirtmek istiyorum. Eğitimin, öğrenmenin ve öğretmenin önemini Hz. Ali’nin şu söz çok iyi anlatıyor “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” Dedi.

AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal, açıklamasının sonunda Öğretmenleri bir kandile benzeterek “Kendini tüketerek başkalarına ışık veren değerli varlıklarımız Öğretmenlerimiz toplumumuzun en özverili ve saygıdeğer öğeleridir. Bu vesileyle rahmeti rahmana kavuşan tüm Öğretmenlerimize ALLAH’tan rahmet diliyorum. Görevde olan ve emekliye ayrılan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.