Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Rize Havalimanındaki Gelişmeler

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Rize Havalimanındaki Gelişmeler

Rize Havalimanındaki Gelişmeler

Rize Havalimanı için Pazar ilçesindeki alanda yaptığı incelemeler sırasında 4 yılda bitirmeyi hedeflendiğini ifade eden Ak Parti Rize Milletvekili Hasan KARAL, Rize Havalimanı inşaatının tamamlanma süresi olarak ise 4 yıl 11 ay 10 gün (1800 takvim günü) olacak dedi.

     Milletvekili Hasan KARAL sözlerine ihalenin niteliği, türü ve miktarı ile ilgili bilgilerde “Pist, Apron, Taksirut, Çevreyolu ve Emniyet Tel Örgüsü İnşaatı, Deniz Dolgusu ve Mendirek Yapılması, PAT Sahaları ile Çevre Aydınlatması İşleri ve Diğer Müteferrik İşler.” İfadelerine yer alırken, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacağı ve işin süresinin yer tesliminden itibaren 1800 takvim günü süreceğini şeklinde ifade etti

        EKAP’ta yer alan bilgilere göre, Rize Artvin Havalimanı Altyapı İnşaatı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 20. maddesine göre ihale usulü ile ihale edilecek. İhale, 2 Kasım 2016 Çarşamba günü Saat: 10.00’da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Zemin Kat Toplantı Salonu Ulaştırma Bakanlığı Sitesi ( D ) Blok Emek/Ankara’da yapılacak.

.