Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Rize Yatırımlarımız Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Rize Yatırımlarımız Devam Ediyor

Rize Yatırımlarımız Devam Ediyor

"Rize'ye 14 yılda 9 milyar yatırım ve destek sağladık"
Rize'yi kalkındırmaya ve büyütmeye devam edeceklerine vurgu yapan Rize Milletvekili Hasan Karal "14 yılda Rize'ye 9 milyar yatırım ve destek sağladık. Bunun 5 buçuk milyarı ulaştırma alanında. Bin 782 derslik, 48 taşkın koruma- dere ıslahı, bin 415 konut yapımını gerçekleştirdik.” Dedi.

Bunların yanı sıra Rize'de çeşitli hastaneler ve tedavi merkezleri yaptıklarını bildiren Milletvekili Karal, 2002'de 20 kilometre olan bölünmüş yolun üzerine, 14 yılda 106 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını ifade etti.

Sözlerine Karadeniz Sahil yoluyla devam eden Karal "Karadeniz Sahil Yoluyla Rize'yi Trabzon'a, Artvin'e 62 kilometre boyunca bölünmüş yollarla bağladık. Şimdi TOKİ 759 konut daha yapıyor. Hükümetimiz döneminde Rize'ye tam 1 milyar 800 milyon tarımsal destek verdik. Rize- İkizdere Yolu'nun da aralarında olduğu 5 adet yeni proje çalışmamız da devam ediyor. Bunların toplam tutarı bir milyar liranın üzerinde."

Ayrıca Karal; Salarha ve Güneyce tünellerinin de yapımına da başladıklarını aktararak, böylece Rize'nin arka ve sahil bölgesini birbirine bağladıklarını kaydetti.
Rize-Güney çevre yolunun yapımının devam ettiğini aktardı., Ayrıca bir kısmınında tamamlandığını söyledi.