Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Rize’mizin Fethi’nin 556. Yılı Kutlu Olsun

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Rize’mizin Fethi’nin 556. Yılı Kutlu Olsun

Rize’mizin Fethi’nin 556. Yılı Kutlu Olsun

Fetih ve kurtuluş meşalesini yakan şehrimizin en kutlu günü olan Rize’nin Fethi’nin 556. Yılını kutlamanın onuru ve gururu içerisindeyim.

Bu gururu ve onuru bizlere yaşatan herkesi rahmet ve şükranla anıyorum. ALLAH, ilimizdeki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunu daim etsin.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’nin Fethi’nin 556. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Fetih yolculuğunun 1071’de Malazgirt’te başlayıp 1461’de Rize’ye ulaştığını belirten Karal, yaptığı açıklamada “Bu kutlu gün dolayısıyla hazırlanacak olan kutlama programına katılamamanın üzüntü içerisindeyim. Sayın Başbakan’ımızla beraber daha önce programlanan Singapur ve Vietnam gezilerindeyim. Rize’mizin bu kutlu gününü yaşamasına vesile olan ve geçmişimizin güzelliklerle anılmasına vesile olan herkesi rahmet ve şükranla anıyorum.” Dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu tür özel günlerin her zaman kutlanması taraftarıyım. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin simgesi olan bu günler bizi geleceğe daha güçlü ve sağlam ilerlememizi sağlayacaktır. Dünya, içinde bulunduğumuz dönemde Türk milletinin karşısında duruyor. Her alanda ülkemizin gelişmesini ve büyümesini hazmedemeyen batı zihniyeti, inancımızı yok etmeye çalışıyor. Hainler, darbelerle vatanımızı bölüp sahiplenmek istiyor. Birlik ve beraberliğimizi türlü türlü oyunlarla bozmaya çalışanların unuttuğu bir şey vardı: İman ve Vatan Sevdası. İşte bu iki duygunun yüreğimizde ve bedenimizde var olması tarihimize sahip çıkmamızı sağlıyor. Tarih; geçmişi iyi irdeleyip, yaşayıp ve anlayıp geleceğe iyi bir şekilde aktarılırsa anlam kazanır. Tarihimize sahip çıkmanın en güzel işaretleri de bu tür etkinliklerin yapılmasıdır. Ben bu vesileyle Rize’nin Fethi’nin 556. Yılını kutlamanın coşkusu, onuru ve gururu içerisindeyim. Geçmişimizi geleceğimize aktarmamızı sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. ALLAH, birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Fetih coşkusunun içimizde hep var olması dileğiyle tüm hemşerilerimi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”