Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Rize’ye Yeni Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve İl Müdürlüğü Binasının Yapımı

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Rize’ye Yeni Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve İl Müdürlüğü Binasının Yapımı

Rize’ye Yeni Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve İl Müdürlüğü Binasının Yapımı

Sel ve heyelan gibi doğal afetlerden en çok etkilenen Doğu Karadeniz Bölgesi'ne hitap edecek yeni bir hizmet binası geliyor. Bu bina Rize'ye yapılacak.

Rize'ye yeni bir Afet Acil Durum Yönetim Merkezi binası yapılacak. Konuyla ilgili açıklamayı AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal yaptı. Karal, açıklamasında "Rize'ye yeni Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve İl Müdürlüğü binasının yapımı için yatırım Kalkınma Bakanlığı'mızca 2017 yatırım programına alındı." dedi.

Rize ve çevre illere afet öncesi, esnası ve sonrasında Uluslararası standartlarda müdahale edebilmek için, “İl Afet Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, Lojistik Merkez ve Arama-Kurtarma Birliği” inden oluşan “Rize Afet Kompleksi” projesi 2017 yılı Kalkınma Bakanlığının “Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve İl Müdürlüğü Binası” adıyla yatırım programına alındı.

Karal, açıklamasında şunları dile getirdi: "Ankara'da yapılan yoğun çalışmalar ve Afet İl Müdürlüğü'nün de teşvikleriyle beraber 2017 yılı Kalkınma Bakanlığı'mızca “Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve İl Müdürlüğü Binası” adıyla yatırım programına alındı. Doğu Karadeniz Bölgesi'ne hizmet verecek olan ve Rize'de yapılacak olan bu hizmet binası sayesinde afete daha kısa sürede daha etkin bir şekilde
müdahale edebilmek, yaraları daha kısa sürede sarabilmek adına bu yatırımı Rize'mize ve bölgemize kazandıracağımız için çok mutluyum. Bu yatırım Rize'ye kazandırılmasını sağlayan Kalkınma Bakanımız Lütfü Elvan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.