Hasan KARAL
Hasan KARAL
AK PARTİ 24. 25. 26. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ
TWİTTER HESABIMIZ

Yoğun Geçen Rize Programı

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Yoğun Geçen Rize Programı

Yoğun Geçen Rize Programı

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal yoğun bir hafta sonu programı sonrası memleketi Rize’den ayrıldı.

 

Yoğun geçen yurt dışı ziyaretleri programı sonrasında meclis çalışmalarına devam eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, fırsat bulduğu ilk anda memleketi Rize’ye gelmeyi ihmal etmiyor.

 

Herkesin tatil olarak geçirdiği zamanları memleketi Rize’ye gelerek değerlendiren Karal hem bölgenin yatırımlarıyla ilgileniyor hem de hemşerileriyle hasret gideriyor.

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal bu kapsamda memleketinde yoğun bir hafta sonu programı geçirdi. Rize’de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Karal hem esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü noktasında azami gayret göstereceğini ifade etti hem de hemşerileriyle hasbihal etme imkânı buldu.

 

Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Manevi Şifa projesi kapsamında Umre’ye giden kanser hastalarıyla Umre dönüşü bir araya gelen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, böyle anlamlı projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

 

Rize’de verdiği hizmet ile takdir toplayan Ensar Vakfı Rize Şubesi’ni ziyaret eden Karal ve beraberindeki heyet burada Vakıf Başkanı Fethullah Şen tarafından ağırlandı.

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Muradiye Beldesi’nin yatırımlarının değerlendirildiği toplantıda belde belediye başkanları, muhtarlar ve Salarha ve Muradiye belde sakinleriyle bir araya geldi. Andon’da gerçekleştirilen toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Rize Organize Sanayi Bölgesi’nin biten 1. Etap çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan Günal’dan biten çalışmalar ve başlayacak olan 2. Etap çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile birlikte incelemeleri esnasında Rize OSB bünyesinde faaliyetlere başlayan Cam Sanayi sektöründe hizmet veren işletmeyi gezen Karal, daha sonra Varda Suyu Projesi hakkında yüklenici firma ve DSİ yetkilileriyle şantiyede gerçekleştirilen bir toplantıya katıldı. Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile beraber gerçekleştirilen toplantıda Varda Suyu projesinde gelinen son nokta değerlendirildi.

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, İyidere-İkizdere 2. Etap karayolu çalışmaları hakkında Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve yüklenici firma yetkilerinden bilgiler aldı.

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada, “Rize’nin her anlamda yaşanabilir ve kalkınan bir şehir olmasını arzu ediyoruz. Gayretimiz ve çalışmalarımız bu yönde tüm hızıyla devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çizdiği vizyon çerçevesinde Rize’mize hükümetimiz döneminde Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yatırımlar yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Ovit Tüneli, Rize Havalimanı ve Rize Lojistik Merkezi bunların başında geliyor. Bu yatırımların Rize’mize kazandıracağı ivme ile birlikte ileride daha büyük yatırımları ve projelerin zeminini hazırlamış olacağız.” Dedi.

 

Rize’yi ve Rizeli’yi kendisine dert edindiğini belirten AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, konuşmasına şöyle devam etti: “Meclis çalışmalarımdan ve yoğun geçen yurt dışı programlarımdan sonra ilk anda hemen memleketime geliyorum. Bende büyükşehirlerde lüks yerlerde zamanımı geçirebilirdim, tatil yapabilirdim; ancak benim sorumlu olduğum bölge ve hemşerilerim var. Rize’min ve Rizeli hemşerilerimin sorunlarını çözmek benim görevim. Aslında görevimin de ötesinde. Ben bunu zevkle ve aşkla yapıyorum. Memleketime ve hemşerilerime gönülden bağlıyım. Bu hafta sonu da Rize’mizde yapılan devam eden önemli yatırımları inceleme fırsatı bulduk. Bunlardan biri de Rize Organize Sanayi Bölgesi. 10 yıldır yapılması için uğraş verdiğimiz Rize OSB’de bugün birinci etap çalışmaları sonra erdi. 24 parselden 21’i hak sahiplerine teslim edildi. Şuanda cam, kereste ve boya sektöründe 3 fabrika faaliyetlerini sürdürüyor. Bizler tabi buralarda işsiz vatandaşlarımızın çalışmalarını istiyoruz. İşsiz olan vatandaşlarımızın gerekli eğitimlerini aldıktan sonra burada çalışabilirler. Elbette ki ülkemizin her vatandaşı bizim için çok değerlidir, burada da çalışabilirler; fakat neden Rizeli ve bölge insanı çalışmasın. Öte yandan Karayolları Bölge Müdürümüz Selahattin Bayramçavuş ile bölgemizde devam eden karayolları çalışmalarını inceledik. Çok önemli ölçüde mesafeler kat edildi. Ovit Tüneli ve devamında bağlantılı tünel ve yol çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.”

 

Diğer Fotoğraflar İçin TIKLAYIN